Продава се действаща рибовъдна ферма за пъстърва, една от водещите по капацитет. Фермата е разположена в гр. Девин, на около 200 км от София и 80 км от Пловдив.
Площта на имота е 14 дка, която включва близо 4 дка водни площи (басейни и канали), битова сграда, склад, трафопост и други. Достъпът е по асфалтов път. Има изградена система за подаване на кислород – в индустриален мащаб, както и помпена станция за рециркулиране на водата. Басейните са с индивидуално захранване и са разположени каскадно. Каскадите могат работят последователно и поотделно. Водоснабдяването е с речна вода, средно-годишният дебит е 900 л/сек. Оборудването включва машина за сортиране на рибата, както и броячи за отчитане количеството риба, която се сортира и прехвърля, помпи за жива риба, ел. агрегат, мотокар и др.
Фермата разполага с всички документи и разрешителни – по ЗРА от ИАРА, за водоползване от Басейнова Дирекция, регистрация като земеделски производител.
Капацитетът на производство е над 500т годишно. Могат да се отглеждат всички пъстървови видове, както и есетра. Обектът попада на територията на една от най-старите МИРГ (местна инициативна рибарска група), която осигурява финансиране по европейски проекти със собствен бюджет, отделно от националния бюджет ДФ Земеделие. Това е голямо конкурентно предимство, тъй като конкуренцията за одобрение на проект е само между рибо-производителите от района и е много по-малка отколкото конкуренцията в национален мащаб.
Имотът предлага и други възможности успоредно с производството на риба. Площта на имота може да бъде използвана за производство на соларна енергия, което е улеснено от наличието на собствен трафопост. Има и други възможности за използване на имота успоредно с рибовъдната дейност.
Обектът е предназначен за индустриално производство. Въведен е в експлоатация преди повече от 50 години, работещ без прекъсване, с доказани характеристики и възможности. Това е един от водещите обекти за производство на пъстърва в България. При конкретно заявен интерес ще бъдат представени още детайли и конкретика, както и възможни варианти за бъдещо развитие на обекта.